Custodian szuka pomocników, czyli rekrutacja !

Powolnymi krokami zbliżamy się ku końcowi roku. Dla wielu okres ten oznacza czas refleksji, a także snucia planów i postanowień na nowy rok. Nie inaczej jest z Custodian of Mecatol Rex. Także i tu, w redakcji trwa mała restrukturyzacja i powoli kreślone są plany na przyszłość. Jakie plany, pytacie?

 

Chwila refleksji

Niespełna półtorej roku temu oficjalnie rozpoczęła się moja przygoda z platformą ZnadPlanszy. Choć już wcześniej zdarzało mi się publikować w różnych miejscach artykuły o grach zarówno w języku polskim jak i angielskim, dopiero powołanie do życia niniejszego bloga pozwoliło na realizację drzemiącego we mnie potencjału publicysty i połączenie go z pasją do gier planszowych. Na przestrzeni półtorej roku na blogu pojawiła się grubo ponad setka recenzji, felietonów, reportaży i poradników. Nie lada wyczyn, jak na jednoosobową redakcję!

Z początku pisałem artykuły w oparciu o inwencję własną, w dużej mierze polegając na doświadczeniach z rozgrywek w setki gier planszowych oraz opierając się na własnej kolekcji gier. Z czasem jednak blog został dostrzeżony przez wydawców i zaczęły spływać pierwsze propozycje recenzji, a potem kolejne… Dziś, 17 miesięcy i ponad 140 artykułów później, tego bloga nikomu nie trzeba już przedstawiać. Na dzień dzisiejszy współpracuję z ponad 60 wydawnictwami z kraju i zagranicy, a sam blog zyskał stałą, wielotysięczną rzeszę czytelników, którzy towarzyszą mi w tej fantastycznej podróży, którą obecnie kontynuuję także w mediach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie. Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie wy – drodzy czytelnicy. To właśnie wasze wsparcie i regularne wizyty na blogu jak i stały kontakt w formie waszej korespondencji nadają mi motywacji do dalszego działania. Blog tworzony jest przede wszystkim dla Was i dalej będzie… Ale…

plany noworoczne i restrukturyzacja

No właśnie, zawsze jest jakieś „ale”. W moim przypadku sprowadza się ono do potrzeby dokonania zmian w formule prowadzenia bloga, by umożliwić dalszą realizację wizji tego, czym miał on być u zarania. W związku z tym, poszukuję osób chętnych do pisania o grach planszowych. Tworzenie artykułów, prowadzenie kont na social media, przygotowanie sesji i obróbki zdjęć, nie wspominając już o samym ogrywaniu dziesiątek nadsyłanych do recenzji tytułów sprawiło, że w ostatnich miesiącach na blogu nie pojawiało się nic, poza samymi recenzjami. Nie ma w tym oczywiście nic złego, lecz chciałbym wrócić także do tworzenia felietonów i artykułów o tematyce około planszowej. Na dysku komputera spoczywa ponad 40 niedokończonych felietonów, a aby móc do nich wrócić, przydałoby się kilka dodatkowych par rąk, które odciążyłyby mnie przy pisaniu recenzji 🙂

 

Praca szuka człowieka

W związku z powyższym poszukuję osób, które pisałyby o:

  • grach euro;
  • grach wojennych;
  • grach imprezowych i towarzyskich;
  • grach rodzinnych i/lub dla dzieci i młodzieży;
  • Osoby z doświadczeniem do pomocy przy prowadzeniu kont w portalach społecznościowych;
  • Dobrej duszy do ogarnięcia korekty tekstów.

Recenzowanie gier planszowych, wbrew obiegowej opinii to jednak niełatwe zadanie – to kawał ciężkiej pracy, w której także liczy się rzetelność i terminowość. Nie wystarczy napisać „fajna gra z ładnym pudełkiem. Polecam”. Jeśli więc do gier planszowych podchodzisz z pasją, a napisanie artykułu o grze na 1500 – 2500 słów z rzetelną analizą rozgrywki nie stanowi dla ciebie problemu – dołącz do ekipy Custodiana już dziś!

 

Zgłoszenia proszę przesyłać za pomocą niniejszego >>> formularza kontaktowego <<<

 


Jeśli podoba się Wam ten blog i chcielibyście być na bieżąco albo zerknąć za kulisy powstawania artykułów, zajrzyjcie koniecznie na moje fanpage’e na: